Praca a dojazd - jak wygląda sytuacja na drogach?
Polskie drogi zarówno te krajowe, jak i wojewódzkie prężnie się rozwijają. Ich jakość oraz zwiększenie płynności przejazdu pojazdów znacznie poprawiło się w ciągu kilku lat. Dzięki temu nawet długie 50-kilometrowe trasy nie są dla potencjalnego kierowcy znacznym utrudnieniem. Znajdując się w województwie małopolskim, szczególnie można odczuć te zmiany. Co się z tym wiąże, mieszkańcy poszczególnych miejscowości decydują się na pracę w bardziej odległych od miejsca zamieszkania przedsiębiorstwach. Jednocześnie akceptują konieczność pokonania dłuższej trasy na rzecz lepszych zarobków lub korzystniejszego środowiska pracy.
Za przykład takiej trasy posłużyć może odcinek pomiędzy Suchą Beskidzką a Nowym Targiem. Wielu pracowników codziennie pokonuje trasę ponad 50 km, aby dotrzeć do miejsca, gdzie znajduje się Strefa Aktywności Gospodarczej, czyli Nowego Targu. Podróż nie jest szczególnie skomplikowana, gdyż opiera się na dwóch krajowych drogach, w tym DK28 i DK47, które są jednymi z bardziej przepływowych dróg w okolicy.ponadto trasa ta zajmuje średnio godzinę czasu, jednak w luźniejsze dni istnieje duże prawdopodobieństwo pokonania tego dystansu w 50-kilka minut.
Czy odległość do pracy jest problematyczna?
Droga do pracy nie musi być problematyczna, jeżeli tylko wybierzemy odpowiednie miejsce pracy. Oczywiście w niektórych sytuacjach mamy możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej, co ogranicza częstotliwość wizyt w biurze, jednak nie każdy zawód ma taki przywilej. Warto unikać miejsc, takich jak wjazdy do dużych miast z głównych dróg, gdyż zazwyczaj zarówno w porannych, jak i popołudniowych godzinach tworzą się tam korki.
Praca w Nowym Targu - na co zwrócić uwagę?
Nowy Targ to ogromne centrum przemysłowe, komunikacyjne oraz handlowe. To sprawia, że spotkamy się tam z niezliczoną ilością ofert pracy we wszelkich branżach. Dominuje natomiast przemysł skórzany, meblarski, drzewny oraz materiałów budowlanych. To również wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na osoby z sektora handlowego, które będą owe wyroby sprzedawać. W ten sposób tworzy się łańcuch zapotrzebowania na pracowników na rozmaite stanowiska, aby przedsiębiorstwa mogły w pełni sprawnie funkcjonować.
Jak znaleźć pracę online?
Znalezienie pracy online jest możliwe dzięki licznym wyszukiwarkom internetowym dostępnym za darmo. Jak znaleźć pracę w okolicy na GoWork.pl? To proste, wystarczy wejść na dedykowaną stronę i podać oczekiwaną lokalizację oraz kategorię, w jakiej mamy zamiar działać zawodowo. Dodatkowo warto skorzystać z filtrowania zaawansowanego. Pozwoli to na spersonalizowanie wyszukiwań pod względem tryby pracy, jej wymiaru oraz rodzaju oczekiwanej umowy.
Artykuł Partnera