Dodano dnia 01.07.2021, 18:56
Czy akademiki to faktycznie optymalny wybór dla studenta?
Poduszki – są. Koce – są. Lampy, półki i kapcie – są. Żywność awaryjna – jest. Opuszczenie domu i zamieszkanie w akademiku to dla większości młodych osób spora sprawa. Podczas gdy wielu studentów jest w stanie nadal mieszkać w domu, a niektórzy przeskakują od razu do prywatnego wynajmu, duża liczba pierwszoroczniaków kończy właśnie w akademiku. Czy w rzeczywistości dom studencki naprawdę jest optymalnym wyborem dla młodego żaka? Dziś przyjrzymy się charakterystyce tego wariantu zamieszkania.

Wygoda zakwaterowania dla studentów

Mieszkanie w akademiku, oprócz możliwości nawiązania nowych znajomości, może być również przydatne, jeśli chodzi o naukę. Przyjmijmy, że wstajesz o 3 nad ranem, ponieważ poczułeś pilną potrzebę podyskutowania z bardziej ogarniętym studentem o jutrzejszym egzaminie – to proste, wystarczy sprawdzić, kto jeszcze ma włączone światło! Potrzebujesz konkretnej książki, której nie mogłeś znaleźć w bibliotece? Opublikuj notatkę na tablicy ogłoszeń, aby sprawdzić, czy ktoś w twoim akademiku ma kopię. Mówimy o multum możliwości na pogłębienie wiedzy i znalezienie remedium na kryzysowe momenty studiowania.

Źródło: https://livinnxpoland.pl/


Odległość względem uczelni

Mieszkanie w akademiku oznacza, że możesz ustawić alarm budzika na późniejszą godzinę, ponieważ zakwaterowanie dla studentów zwykle znajduje się bardzo blisko głównego kampusu uniwersyteckiego. W niektórych przypadkach, możesz nawet mieć zajęcia i udogodnienia w tym samym budynku lub grupie budynków (choć prawdopodobnie nadal powinieneś się przebrać ze swojej piżamy...). Przykładem tego są samodzielne uczelnie, jak Cambridge i Oxford, na których mieszkają studenci i mają zajęcia na ich terenie.

Zwiększona niezależność

Życie w samotności lub ze współlokatorem bardzo różni się od mieszkania w domu. Nie chcąc generalizować, można przyznać, że nie każdy przyszły student dorastał z przymusem wykonywania wielu prac domowych, napraw czy płacenia rachunków. Więc jeśli masz wybór między pobytem w domu lub akademiku, to drugie jest dobrą okazją, aby się usamodzielnić i być mniej zależnym od rodziny. Wbrew pozorom jest to trudna lekcja życia, którą każdy powinien odbyć.

Podsumowanie

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że akademik faktycznie przysposobi studenta do wkroczenia w dorosłość, rynek pracy itd. Przy czym nie każdy dom studencki spełnia standardy wysokiej jakości zakwaterowania. Dobrą alternatywą jest zapisanie się na listę rezydentów w prywatnym akademiku, które pod względem jakości (i usług dodatkowych) porównywane są ze stancjami mieszkalnymi. Powodzenia w szukaniu odpowiedniego miejsca dla siebie!

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image