Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl oraz Telewizja Internetowa PowiatSuski24 po więcej informacji z regionu. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 09.07.2019, 08:49
Co pomaga na łuszczycę? Jakie leki?
Łuszczyca to genetyczna choroba skóry związana z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu immunologicznego. Polega na nadmiernym rogowaceniu naskórka. Niestety do dzisiaj nie wymyślono jeszcze specyfiku, który wyleczyłby choroby autoimmunologiczne. Dlatego najlepiej przy chorobach tego typu działać profilaktycznie i sięgać po różne preparaty z apteki do stosowania zewnętrznie, bezpośrednio na zmiany skórne. Tym bardziej że czasy remisji mogą być bardzo długie.

Leki na receptę

Leki na łuszczycę na receptę to przede wszystkim kremy i maści zawierające sterydy, czyli hormony, które naturalnie występują w naszym ciele. Poleca się je na zaostrzone zmiany, leki te radzą sobie świetnie z wszelkimi objawami łuszczycy. W profilaktyce jednak nie warto ich stosować z wielu powodów. Jednym z nich jest fakt, że mają bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. Mogą doprowadzić w krótkim czasie do rozchwiania gospodarki hormonalnej oraz alergii. Dlatego leki sterydowe powinny być stosowane wyłącznie doraźnie, gdy lekarz uzna, że jest to zasadne. W reszcie przypadków pozostaje nam stosowanie leków bez recepty.

Leki na łuszczycę bez recepty

Tak jak już wspomniano, leki przeciwdziałające objawom łuszczycy to przede wszystkim różne preparaty stosowane bezpośrednio na skórę. Są to przeróżne żele, maści, kremy, roztwory wodne czy emulsje. Zawierają one różne substancje aktywne. Jeśli głowa boli nas na sam widok łacińskiego nazewnictwa, zawsze możemy zwrócić się o pomoc do farmaceuty.

Jednym z takich leków jest Loyon, który zawiera węglan dioktylu i dimetykon. Substancje te hamują proces łuszczenia i rogowacenia się skóry. Według ulotki powinno się pozostawiać go na skórze na okres około trzech godzin codziennie do tygodnia. Preparat nanosi się pipetą lub rozpyla.

Żel Foxill to lek przeciwhistaminowy o miejscowym działaniu przeciwświądowym i przeciwuczuleniowym. Substancja czynna to dimetinden maleinian. Chłodzi i łagodzi podrażnienia skóry. Maść Alantan Plus natomiast idealnie sprawdza się na rogowacenie skóry, zawiera alantoinę i pantenol. Ze względu na skład dla wrażliwców maść można stosować nawet u niemowląt. Podobnie działa Hasceral, który zawiera mocznik i kwas salicylowy.

Właściwa pielęgnacja skóry

Aby nie doprowadzić do nawrotów łuszczycy, niezwykle ważne jest stosowanie właściwej pielęgnacji skóry. Najlepiej do codziennej pielęgnacji używać dermokosmetyków dedykowanych specjalnie skórze z łuszczycą. Można zakupić je w aptece. Tak jak leki, nie zawierają one sztucznych barwników ani sztucznych zapachów i innych substancji potencjalnie drażniących. Są w pełni bezpieczne, przebadane dermatologicznie i zapobiegają nawrotom choroby. Dzięki zwracaniu uwagę na to, jakich produktów używa się na co dzień, być może nie będziemy musieli już więcej sięgać po maści ze sterydami. Wczesne zauważanie objawów, obserwowanie swojej skóry i szybkie działanie to klucz do sukcesu w walce z łuszczycą. Pomimo że jest to choroba, której nie da się wyleczyć, można z nią żyć całkowicie normalnie.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image