Zgodnie z zasadami i wytycznymi wskazanych w ramach FEM 2021-2027 działania rewitalizacyjne będą prowadzone na podstawie strategii IIT (Innych Instrumentów Terytorialnych). Funkcję strategii pełnić będą gminne programy rewitalizacji przygotowane na podstawie ustawy o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r., pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z art. 29 rozporządzenia ogólnego (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r.).
Istotnym elementem gminnego programu rewitalizacji jest włączenie w proces jego opracowywania, wdrażania, a także monitorowania partnerów społeczno-gospodarczych.
Zgodnie z art. 8 rozporządzenia ogólnego partnerstwo takie obejmuje co najmniej takich partnerów jak: władze regionalne, lokalne i miejskie oraz inne instytucje publiczne; partnerów gospodarczo-społecznych; właściwe podmioty reprezentujące społeczeństwo obywatelskie takie jak partnerzy działający na rzecz środowiska, organizacje pozarządowe, oraz podmioty odpowiedzialne za promowanie włączenia społecznego, praw podstawowych, praw osób z niepełnosprawnościami, równouprawnienia płci i niedyskryminacji.
Biorąc pod uwagę powyższe zapraszam do udziału w naborze oraz do wspólnego tworzenia i realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Sucha Beskidzka na lata 2025-2035.
Sucha Beskidzka