Z OSTATNIEJ CHWILI
Interwencja Straży Pożarnej w Łętowni / Od kwietnia wzrosły jednorazowe odszkodowania wypadkowe z ZUS: sprawdź zmiany / Policyjny pościg za mieszókańcem powiatu suskiego / Mammobus zaparkował już w Suchej Beskidzkiej / Jordanów: Złamał zakaz sądowy. Został rozpoznany przez dzielnicowego / Konkurs Grantowy Działaj Lokalnie 2025 / Jadwiga i Kinga wydrążą tunele kolejowe / Emocje na spotkaniu z Karolem Nawrockim w Suchej Beskidzkiej - zobacz film
Dodano dnia 05.11.2024, 09:49
20-latek uderzył swoją 72-letnią babcię.
Małopolska - Policjanci z oświęcimskiej komendy wobec 20 – letniego mieszkańca Oświęcimia, wydali nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania i kontaktowania z 72 – letnią babcią. Wobec mężczyzny wszczęto również postępowanie, w związku z podejrzeniem przestępstwa znęcania nad pokrzywdzoną.  

W sobotę (02.11.br.), tuż po godzinie 16 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął  20 – letni mieszkaniec Oświęcimia, wobec swojej 72 – letniej babci. Policjanci natychmiast udali się do jednego z mieszkań na terenie osiedla Chemików w Oświęcimiu, gdzie zatrzymali agresora. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że wnuk wszczął awanturę podczas której uderzył ją w twarz. W związku z powyższym  funkcjonariusze, po zebraniu niezbędnych informacji wydali wobec 20 – latka nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

W tej sprawie wszczęto również postępowanie w związku z podejrzeniem, że 20 – latek dopuszcza się znęcania fizycznego i psychicznego nad seniorką. W rodzinie wszczęta została procedura Niebieska Karta, dzięki której pokrzywdzona uzyska pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej, natomiast sprawca został objęty nadzorem dzielnicowego.
Za przestępstwo znęcania grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały przemoc. W tym celu należy złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania. Pomocą i wsparciem osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji, między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej, czy ośrodki interwencji kryzysowej. Funkcjonariusze  kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.


za: KPP Oświęcim.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image