Z OSTATNIEJ CHWILI
Kolory udaru malowane pędzlem - wernisaż wystawy Szczepana Kachnica / IMGW ostrzega! Silny wiatr, przymrozki, opady śniegu i oblodzenie / Białka - Pożar poddasza budynku mieszkalnego / Mentzen z wąsem, Trzaskowski - Do Berlina. Zniszczone banery wyborcze / Babia Góra - Akcja ratunkowa GOPR / Małopolscy policjanci szkolą ratowników medycznych / Uwaga! Będzie wiało! / Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola Sióstr Serafitek w Makowie Podhalańskim / Wieczorna interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie / 700 000 zł dla szpitala w Suchej Beskidzkiej / Szkolenia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / Poszukiwani listem gończym z gminy Stryszawa! / Mając prawie 2 promile z impetem wjechał w ogrodzenie / Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas VI-VIII / Interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie oraz Łętowni / Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany / Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe / Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój głos w sprawie bezpieczeństwa!
Dodano dnia 04.04.2025, 08:36
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój głos w sprawie bezpieczeństwa!
Czy kiedykolwiek czułeś, że w Twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego? Teraz masz realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).

To narzędzie, to nie tylko interaktywna mapa, ale przede wszystkim prosty i skuteczny kanał komunikacji między społeczeństwem a Policją. Dzięki niemu możesz anonimowo zgłosić swoje obawy i informacje o potencjalnych zagrożeniach, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa w Twoim najbliższym otoczeniu. Aplikacja KMZB jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Po wejściu na stronę internetową lub dedykowaną aplikację mobilną, użytkownik ma możliwość:

  • - Przeglądania mapy: Zobaczysz zaznaczone punkty, które oznaczają zgłoszone zagrożenia w różnych kategoriach (np. bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wandalizm, miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej itp).
  • - Dodawania zgłoszeń: Jeśli zauważysz coś niepokojącego, możesz wybrać odpowiednią kategorię zagrożenia, wskazać dokładną lokalizację na mapie i opisać sytuację.
  • - Sprawdzania statusu zgłoszeń: Możesz obserwować, na jakim etapie jest rozpatrywanie Twojego zgłoszenia oraz jakie działania podjęła Policja.

Wykaz zagrożeń jakie można zgłosić na KMZB to 24 kategorie:  nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, dzikie wysypiska śmieci, niewłaściwa infrastruktura drogowa, zła organizacja ruchu drogowego, grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją,  nielegalne rajdy samochodowe, akty wandalizmu, używanie środków odurzających, niszczenie zieleni, poruszanie się po terenach leśnych quadami, żebractwo, wałęsające się bezpańskie psy, osoba bezdomna wymagająca pomocy, znęcanie się nad zwierzętami, wypalanie traw, miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej, nielegalna wycinka drzew, niestrzeżone przejście przez tory, kłusownictwo, zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych, niestrzeżony przejazd kolejowy, miejsca niebezpieczne na wodach.

Policja Podkreśla  - Nie czekaj, aż problem sam się rozwiąże! Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie swojej rodziny, sąsiadów i całej społeczności, zacznij korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa już dziś! Twój jeden prosty krok może przyczynić się do stworzenia bezpieczniejszego i lepszego miejsca do życia dla nas wszystkich. Wejdź na stronę internetową swojej lokalnej jednostki Policji i znajdź link do KMZB – Twój głos ma moc!


Link do Krajowej Mapy Zagrożeń

Źródło: Małopolska Policja

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image